19 Mart 2008 Çarşamba

Kronik Muhaliften... 4

AAAA BAK !!!!


HANİ SEN BENİ MAĞAZAYA GÖTÜRÜP KIYAFETİNİ KENDİN SEÇ DEMİŞTİN YA BABA SEN GİDELİ BEN ARTIK KIYAFETİMİ SEÇEMİYORUM. ÇOK KISA GİYİNCE ETEĞİMİ KIZGIN ATEŞLERDEN BAHSEDİYOR KARŞIDAKİ SAKALLI AMCA. AMA ALT KATTAKİ MAKYAJLI TEYZE DE BAŞIMA ÖRTÜ TAKINCA KARA ZİHNİYETLE SUÇLUYOR BENİ.PEKİ BABA HANGİSİNE GÖRE DAVRANMALIYIM? DÜŞÜNÜYORUM BABA BULAMIYORUM KAYBETTİĞİM FİKİRLERİMİ. HALBUKİ HER GECE YATMADAN ÖNCE DÜNYADA BARIŞ, KARDEŞLİK, BİRLİK, BERABERLİK, ÖZGÜRLÜK, ADALET, TÜRKÜLERİYLE UYUTURDUN SEN BENİ. ŞİMDİ TANIMADIĞIM ANLAMADIĞIM ŞARKILAR VAR RADYOLARDA. HANİ SEN BANA SİMİTİMİ PAYLAŞMADIM DİYE KIZMIŞTIN YA BABA DÜNYADA ARTIK İŞLER BÖYLE DEVAM EDİYOR KİMSE PAYLAŞMIYOR KİMSEYLE GÜNAHINI BİLE. TELEVİZYONLARDA HİÇ ANLATMIYORLAR EKONOMİ NE DURUMDA GELECEKTE NE OLUCAK KUTUP AYILARINA.BEN HER BAKTIĞIMDA AYNI YÜZLERİ GÖRÜYORUM EKRANDA KÜSMÜŞLER BARIŞMIŞLAR BİR TÜRLÜ GEÇİNEMİYORLAR. KIZIYORUM BABA, SEN BANA İNSANIN ÖZELİ OLMALI DEMİŞTİN BU YÜZDEN KIZIYORUM ONLARA.
HANİ BABA SEN ANLATMIŞTIN BANA DİN İNSANA ÖZGÜDÜR DEMİŞTİN HESAP YARATANLA YARATILAN ARASINDADIR. ŞİMDİ BABA BIRAKMIYORLAR HİÇBİR MESELEYİ AHİRETE TUTTURMUŞLAR GÜNAH DİYE ÜLKEYİ BÖLE YÖNETMEYE ÇALIŞIYOLAR.AMA BABA MADEM BİZ HER SORUNU BURDA ÇÖZEBİLECEĞİZ O ZAMAN NEDEN AHİRET VAR? BENİM SEVABIMI PAYLAŞMAYA ÇALIŞANLAR GÜNAHLARIMA DA ORTAK OLABİLECEKLER Mİ?
BABA SEN BANA ERDEMDEN AHLAKTAN BAHSETMİŞTİN.İNSAN BİR KABAHAT İŞLEDİĞİNDE YÜZÜ KIZARMALI DEMİŞTİN. AMA BABA ÜLKEYİ PARÇA PARÇA SATANLARIN YOLSUZLUK YAPANLARIN YÜZLERİ HİÇ KIZARMIYOR.BUNU BİZE ANLATTIKLARINDA AFERİN DİYOR BAZI BÜYÜKLER ONLARA BU YANLIŞ DEĞİL MİDİR BABA? DÜNYA HİÇ DE SENİN ANLATTIĞIN GİBİ BİR YER DEĞİLMİŞ BABA. ANNEMDE BU ARALAR HİÇ İYİ BESLENEMİYOR.GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMİŞ TARIM ÜRÜNLERİ KULLANIYORLARMIŞ ÜLKEMİZDE BUNUN BANA NE KADAR ZARAR VERDİĞİNİ ANNEME SÖYLEMEDİN Mİ?
BİRDE BABA ABLAM BİR SINAVDAN BAHSETMİŞTİ ÇOK ÖNEMLİYMİŞ ONUN İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORMUŞ BU YÜZDEN AMA SEÇTİĞİ BÖLÜMDEN MEZUN OLDUĞUNDA İŞ BULAMAMAKTAN KORKUYORMUŞ. BU NASIL OLUYOR BABA? ABLAM BEN KOLEJDE OKUMADIM BU YÜZDEN ŞANSIM DAHA AZ DİYOR EĞİTİM BİLE BU KADAR EŞİTSİZKEN BEN HANGİ MASALLARI ANLATACAĞIM ÇOCUKLARIMA BÜYÜYÜNCE?NASIL DİYECEĞİM ONLARA DÜNYA BÖYLE Bİ YER AFFEDİN BENİ SİZİ DÜNYAYA GETİRDİM DİYE?
İSTEMİYORUM BABA. HERKES BİRİ GELSE KURTARSA BU MEMLEKETİ DİYOR AMA KİMSE ELİNİ TAŞIN ALTINA SOKMUYOR KİMSE KENDİNDEN FEDAKARLIK ETMİYOR BU NASIL DÜŞÜNCE BABA?
HERALDE DÜNYAYA GELMEDEN ÖNCE DÜNYAYI GÖRME ŞANSIMIZ OLSA İNANAMAZDIK SIĞINIRDIK ANNEMİZİN GÖBEĞİNE DOĞMAK İSTEMEZDİK.BİLSEK EMDİĞİMİZ SÜTLERİ BURNUMUZDAN GETİRECEKLERİNİ BÖYLE KANA KANA EMMEZDİK.BİLSEYDİK İLK ADIMIN ARDINDAN ÇELME TAKMAK İÇİN DÜŞÜRÜP TEKME ATMAK İÇİN ETRAFIMIZI SARDIKLARINI O İLK ADIMI HİÇ ATMAZDIK.AMA BELKİDE TAM TERSİNİ YAPMAK İÇİN GELDİK DÜNYAYA.KORKUP ANNELERİNE SIĞINANLARI DAHİ KORUMAK İÇİN. BÜTÜN DÜNYAYA İYİ BİŞEYLER KATABİLMEK İÇİN. DÜNYA DÖNGÜSÜNÜ TAMAMLAMAK İÇİN.BELKİDE İLK ADIMI ATIP BAŞKALARININ ELİNDEN TUTABİLMEK İÇİN GELDİK. KİMBİLİR.
ASLINDA BU HAFTA ANLATMAK İSTEDİĞİM BU DEĞİLDİ.ÜNİVERSİTEDE YAŞADIKLARIMDAN BAHSETMEK İSTİYORDUM.BUNDAN 2 HAFTA ÖNCESİNDE (BELKİ DAHA ÖNCE BELKİDE HEP BÖYLEYDİ) KENDİLERİNE GARİP BİR GÖREV ÜSTLENMİŞ FAŞİST DESEN DEĞİL İSLAMCI GÖRÜNÜŞLÜ AMA ALAKASI YOK TİPLER ( BU BİRAZ DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN MİSALİ) ÜNİVERSİTEDEKİ SAÇI UZUN KÜPELİ ARKADAŞLARIMIZA TEK BULDUKLARI YERDE SALDIRMAYA BAŞLAMIŞLAR. ASLINDA BU OLAY ÇOK ESKİLERE GİDİYOR.TAA İNSANLARIN HENÜZ KÜRT OLDUKLARI İÇİN YURTTAN ATILMADIKLARI ZAMANA VARIYOR UCU. SEN MİSİN EFENDİM KÜRTLERLE ARKADAŞLIK YAPAN. SEN MİSİN BU DÜZENE UYMAYAN BAŞKALDIRAN VURUN KELLESÜNÜ….AMA BU BİR ÖRNEK GİYİNMİŞ AYNI KALIPTAN ÇIKMIŞ ARKADAŞLARIN HESABA KATMADIĞI BİR OLAY OLDU BU BELİRTTİĞİM BELKİDE BELİRTEMEDİĞİM TARİHTE. TAK ETTİ ARTIK BİRİLERİNE YAŞAMA HAKKININ DAHA FAZLA ELLERİNDEN ALINMASI. ETRAFTAKİLERE YAPILAN BU HAKSIZLIKLARA KARŞI YETER DEDİLER TOPTAN. AMA HEM HAKLI HEMDE İÇERDE OLAN YİNE BİZİM KARDEŞLERİMİZ OLDU. EE TABİ SÜRÜ PSİKOLJİSİNİ UNUTMAMAK LAZIMDI.GARİP Bİ KURUM ÜNİVERSİTE. İNSANA HAYAT DERSİ VERİYOR DERLERDİ DE İNANMAZDIM.EN YAKIN ARKADAŞIM KÜRT OLDUĞU İÇİN YURTTAN ATILDI TEHDİT EDİLDİ. İNSANLAR BİZE AA BAK BUNUN ARKADAŞI KÜRT DİYE BAKIYORLAR ELLERİYLE İŞARET EDİYORLAR BİRBİRLERİNE BELKİDE SANKİ AYIP BİRŞEYMİŞ GİBİ.YA BU BİŞEYCİ (SAĞCI,ÜLKÜCÜ,İSLAMCI) OLDUĞUNU DÜŞÜNEN TİPLER ARKALARINDA NASIL BİR DESTEK VARSA İSTEDİKLERİ YERDE OTLAYIP İSTEDİKLERİ YERE SERİYORLAR POSTU. HİÇ DİKKATE ALMIYORUZ ONLARI BU YÜZDEN ZATEN ÖFKELERİ.BİRBİRİMİZLE MUHABBET EDERKEN ARTIK PARANOYA YAPTIK TAKİP EDİLİYORUZ BURDA KONUŞMAYALIM.BİZ TEDBİRİMİZİ ALALIM ÇÜNKÜ BİLİYORUZ GÜVERCİNLERİ VURUYORLAR BU ÜLKEDE. BİR DAHAKİ YAZIMDA SİZE GÜVERCİNLERİN HİKAYESİNİ ANLATACAĞIM..
KİMSE TARAFINDAN İŞARET EDİLMEMENİZ KİMSEYİ İŞARETLEMEMENİZ DİLEĞİMLE….

Hiç yorum yok: